IFS WorldNeed for TherapyPeoplePracticeRefugeesTransformation

Українська Ініціатива допомоги

The English language version of this article is found here.

Відгуки українців, які беруть участь у 16-тижневій ініціативі Фонду «рівний-рівному», свідчать, що вони дуже зацікавлені в тому, щоб програма продовжувалась в тому чи іншому вигляді. Тут психотерапевти встановили підтримуючі людські стосунки, знайшли простір і нову спільноту, які забезпечують певний рівень спокою, емоційного зв’язку в надзвичайно складній ситуації. Продовження Ініціативи у такому ж форматі щотижневих сесій підтримки після 16-тижнів не є оптимальним ні для Фонду, ні для волонтерів, ні для реципієнтів. Проте спільноти можуть вирішити робити це самостійно і ми у Фонді почали обмірковувати, як може виглядати офіційний другий етап цієї Ініціативи. Нижче наведено загальний опис того, що Фонд готовий підтримати як фінансово, так і організаційно. Ця модель була розроблена на основі обговорень з консультативною групою Ініціативи та фасилітаторами спільнот. Зауважимо, що запропонована нижче модель, залишається попередньою і з часом буде вдосконалюватися.

Під час Фази 2 українським учасникам-терапевтам буде запропоновано долучатися до зустрічі раз на місяць, яка триватиме 75 хвилин або 2,5 години на вибір.

  • Перші 75 хвилин будуть «закритими» – групова зустріч для українських учасників, які пройшли 16-тижневі сесії підтримки «рівний-рівному». Під час закритої сесії IFS-терапевт проводитиме групу підтримки «рівний-рівному», дещо подібну до тієї, що відбувалася на рівні всієї спільноти під час щотижневих сесій. Ця частина зустрічі спрямована на те, щоб забезпечити людям безперервність зв’язку з спільнотою. Необхідно враховувати той факт, що такі групи можуть бути набагато більшими, ніж початкові спільноти, оскільки вони охоплюватимуть усіх учасників, хто доєднався і завершив 16 сесій. У таких ситуаціях можна створювати менші групи.
  • Друга частина щомісячної зустрічі також триватиме приблизно 75 хвилин і буде присвячена професійному розвитку IFS. У цій частині ми плануємо запрошувати гостьового доповідача – провідного фахівця в галузі IFS, який в інтерактивній формі обговорить роботу з урахуванням травми, різні методи, практичні клінічні застосування та підходи IFS, а також інші можливості. Будь-який український терапевт може приєднатися до цієї частини зустрічі.
  • Ми запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до частини або до всієї сесії (з розумінням того, що до першої частини можуть приєднатися лише ті, хто брав участь у нашій 16-тижневій Ініціативі).

Ми сподіваємось, що така щомісячна зустріч забезпечить подальшу підтримку нашим українським колегам і сприятиме впровадженню IFS в Україні та підготовці до отримання офіційного рівня L1 у недалекому майбутньому.

Фонд зокрема допоможе знайти:

  • Зум-технолога, якщо це необхідно, та оплатить його роботу в розмірі 21 долар США за годину.
  • Перекладача (в ідеалі, щонайменше двох) для кожної зустрічі.
  • Фасилітатора для налагодження зв’язків із спільнотою.
  • Доповідачів IFS.

Наша перша сесія відбудеться у понеділок, 28 серпня. Ми розглядаємо можливість чергування щомісячних зустрічей між понеділком і вівторком, оскільки саме в ці дні відбулися сесії в перших двох спільнотах. Усі зустрічі відбуватимуться об 11:00–13:30 за східним часом США; 18:00–20:30  за київським часом. (Конкретні дні тижня для зустрічей все ще обговорюються).

Однак, якщо щомісячна група стане занадто великою, ми розглянемо можливість розділення на дві групи (як це було зроблено з домашніми групами). Ми відкриті до змін та вдосконалення цієї моделі, оскільки ми вчимося на досвіді інших і на власному досвіді. Крім того, нам може знадобитися змінити цю модель залежно від поточного фінансування, доступного для Ініціативи.

 

You may also like

Leave a reply

Author´s Bio

Author